Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Zakrslé králiky

Choroby

                                                                  Choroby králikov

       S králikom určite chodievajte na prehliadku a očkovanie aspoň raz za rok !

PORUCHY TRÁVENIA

Vedú k hnačkám a nafukovaniu a sú vätšinou spôsobené nesprávnym krmivom. Určite navštívte veterinára ! Vy mu môžte pomôcť iba tak málo, že mu zmeníte krmivo a namiesto toho čo ste mu dávali pred tým mu dáte iba seno a čistú vodu do ktorej môžete dať ŠTIPKU soli.

NÁDCHA

Spôsobuje to chovanie v nevhodných podmienkach. Králik kýcha a má vodnatý výtok z nosa . Navštívte veterinára !

CHYBY ZUBOV

Ak králikovi prerastú zuby, chodte ku veterinárovi ! Preto králikovi dávajte materiál na ohlodávanie.

ÚPAL

Príznakom úpalu je rýchle dýchanie, chvenie, rozčúlenie a nekoordinované pohyby. Vtedy králika dajte rýchlo do chládku a na labky a čelo mu dajte studenu handričku. Rýchlo vyhľadajte veterinára !

OCHRNUTIE

Stáva sa to vtedy, keď králik skáče z veľkých výšok alebo keď sa mu šmíka. Ochrnutie postihuje panvovú oblasť. Určite navštivte veterinára !

NAPADNUTIE PLESŇAMI A CUDZOPASNÍKMI

Prejavuje sa ako usadeniny v ušiach ale aj vypadávaním srsti . Určite navštívte veterinára !

KOKCIDIÓZA

Spôsobuje to jednobunkový parazit, napáda najmä male králiky. Prejavuje sa nafukovaním a hnačkou . Určite zájdite za veterinárom !

Mor králikov

Je vírusové ochorenie s krátkou inkubačnou dobou - králik v krátkom čase po nakazení umiera v kŕčoch s príznakmi dusenia. Prenáša sa priamym kontaktom alebo bodavým hmyzom. Prevenciou je očkovanie.

Myxomatóza

Myxomatóza je vírusové ochorenie, väčšina nakazených králikov umiera. Prenáša ju bodavý hmyz a priamy kontakt s nakazeným zvieraťom. Príznaky sa objavujú sa po 4-14 dňoch od nakazenia znaky ochorenia sú uzlovité zdureniny v podkoží hlavy,  okolo papuľky a nosa, okolo pohlavných orgánov, výtok z očí, napuchnuté viečka. Prevenciou je očkovanie .

TOPlist